28. kolovoza 2013. godine u prostorijama HUP-a u Zagrebu održan je sastanak između predstavnika sektorskog vijeća za ITC iz Mađarske sa Udrugom poslodavaca i predstavnicima sindikata te Scijalnog vijeća za sektor cestovnog prometa koji je jedan od osnivača te Hrvatske gospodarske komore.

U međusobnim razgovorima izmjenjivala su se iskustva i problemi u radu Vijeća za sektor cestovnog prometa u Mađarskoj kao dugogodišnjoj članici EU i Republike Hrvatske kao nove članice EU. Došlo se do zaključka da ima dosta problema u obje države te da će se nastaviti daljnja suradnja između ta dva sektora za rješavanje istih.