Na inicijativu Sindikata prometa i veza Hrvatske, 27. svibnja 2014. godine održan je sastanak u Ministarstvu pomorstva, prometa i infrastrukture na temu:

1.) Usklađivanje voznih redova,

2.) Kolizija između primjene Zakona o cestovnom prijevozu putnika i Zakona o komunalnom gospodarstvu, te prevencija prijevoza  “na crno” i pojavnost rada “na crno” u branšiorganiziranog putničkog prijevoza.

Ispred Ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture sastanku su prisustvovali Veselin Biševac, pomoćnik ministra, g. Ante Neveščanin, g. Ivan Kesić te g. Saša Kolman.

Od strane poslodavaca : G. Berislav Saraja “Čazmatrans Nova” - Čazma, Ante Zovko “Promet” – Split.

Ispred Sindikata prometa i veza Hrvatske: Stjepan Lisičak – predsjednik, te sindikalni povjerenici podružnica: Promet Split g. Frane Gruica, Autotransport Šibenik g. Ante Burazer, i Čazmatrans Nova Čazma g. Marijan Mitrović.

O predloženim temama razgovaralo se vrlo konstruktivno te je dogovoreno da će se pokretati zajedničke poslovne akcije oko smanjivanja problema tvrtki koje legalno posluju, odnosno na tvrtke koje krše zakone i propise te tako čine nelojalnu konkurenciju na tržištu.