Pod nazivom  “SINDIKATI BEZ GRANICA” 28. travnja 2014. god. na zajedničkom graničnom prijelazu Obrežje održava se tradicionalni susret Saveza samostalnih sindikata Hrvatske i Saveza slobodnih sindikata Slovenije na kojem će se u 11,00 sati od strane predsjednika obiju središnjica potpisati Zajednička izjava o izborima za Europski parlament. SSSH i ZSSS pozivaju sve građanke i građane obiju republika da se u što većem broju odazovu na izbore za Europski parlament. (s) Zajednička izjava o izborima za Europski parlament (pdf)