Uskrs

Nezavisni hrvatski sindikati (NHS), Savez samostalnih sindikata Hrvatske (SSSH) i Matica hrvatskih sindikata (MHS) zajednički su pokrenuli akciju prikupljanja potpisa za raspisivanje referenduma o izmjenama Zakona o mirovinskom osiguranju.

Cilj referenduma, za koji će se prikupljati potpisi, jest:

• vratiti dob za odlazak u mirovinu na 65 godina, odnosno odustati od bilo kakvog podizanja uvjeta dobi prema 67,
  • smanjiti penalizaciju prijevremenih mirovina, s 0,3 posto po mjesecu ranijeg odlaska u mirovinu, na 0,2 posto.

Prikupljanje potpisa odvijat će se u razdoblju od 27. travnja do 11. svibnja.