Dana 12.10.2016.godine, u Radničkom domu u Zagrebu, Sindikat prometa i veza Hrvatske održao je računovodstveno- financijsku radionicu za sve sindikalne povjerenike te  profesionalne osobe zadužene za izradu financijskih izvješća u sindikalnim podružnicama.

Na poludnevnoj radionici koju su vodili tajnik SPIVH-a Mario Švigir te Emira Silić, računovodkinja SSSH, svi zainteresirani su mogli naučiti osnove financijskog izvještavanja neprofitnih institucija te na praktičan i poučan način naučiti ispunjavati relevantna financijska izvješća.