Provedbom 15 tečajeva u razdoblju od 10.svibnja do 14.srpnja, završila je pilot- faza novog sustava sindikalnog osposobljavanja EDUCA@SSSH.

Na tečajevima održanim u Zagrebu, Puli, Trogiru, Varaždinskim toplicama, Daruvaru, Plitvicama i Tuheljskim Toplicama, sudjelovalo je više od 200 sindikalnih povjerenika i članova sindikalnih povjereništva iz više od 140 sindikalnih podružnica 15 različitih sindikata, između ostalog, i Sindikat prometa i veza Hrvatske imao je brojne zainteresirane povjerenike i članove koji su sudjelovali u novom sustavu sindikalnog osposobljavanja.