U Splitu, 16.5.2017.godine održan je sastanak Sindikata prometa i veza Hrvatske, sindikalne podružnice “ Promet Split“ te austrijskog Sindikata prometa „Vida “ na kojem se je razgovaralo o načinima učlanjivanja, strukturi plaća, načinu kolektivnog pregovaranja i sklapanju kolektivnog ugovora.

Austrijski Sindika prometa predstavljali su:

Erich Mauersisc,  predsjednik federalnog ureda Burgenlanda, Sindikat prometa i usluga Unionvida,
Ernst Gruber, glavni tajnik federalnog ureda Burgenlanda, Sindikat prometa i usluga Unionvida,
Roland Gsellmann, Sindikat prometa i usluga Unionvida te
Josef Kotzenmacher, predsjednik radničkog vijeća BLAGUSS, Sindikat prometa i usluga Unionvida.

Austrijski Sindikat prometa i Sindikat prometa i veza Hrvatske razmijenili su iskustva u organizaciji i poslovanju te se nadaju daljnjoj uspješnoj suradnji.