Savez samostalnih sindikata Hrvatske (SSSH) otvorio je prvi specijalizirani savjetodavni ured za prava upućenih radnika.

Savjetovalište za upućene radnike pruža informacije i pravno savjetovanje radnicima koje hrvatski poslodavci i agencije za privremeno zapošljavanje šalju na privremeni rad u drugu zemlju Europske unije. Savjetovalište je otvoreno za sve radnike, neovisno o njihovom članstvu u sindikatu.

Za informacije o svojim pravima, te pravni savjet u slučaju sumnje u kršenje radnih prava za vrijeme upućivanja, radnici se mogu obratiti na telefon 01 465 50 80, ili na e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..

Više informacija moguće je pronaći pročitati ovdje.