Predsjednici Saveza samostalnih sindikata Hrvatske (SSSH) i Saveza slobodnih sindikata Slovenije (ZSSS)  Mladen Novosel i Dušan Semolič potpisali su ispred dvorca Mokrice (Slovenija) Zajedničku izjavu o plaćama:

„Vrijeme je za NAŠ oporavak“, u kojoj pozivaju na promicanje i ubrzano ostvarivanje prava radnika, ponajprije većih plaća, što uključuje i pregovore o sklapanju kolektivnih ugovora.

U akciji „ Sindikati bez granica“ sudjelovao je i predsjednik Sindikata prometa i veza Hrvatske Stjepan Lisičak.